| External Dimensions: | 2070 x 1010 mm |
|---|---|
| Mattress Platform: | 1900 x 850 mm |
| Height Adjustment: | 720-1015 mm |
| Backrest max. angle : | 70° |
| Trendelenburg / Rev.trendelenburg: | + 12 ° / - 12 ° |
| Auto-regression (Backrest): | 75 mm |
| Height of side rails : | 110 mm |
| Height of head-foot boards: | başucu: 340 mm - ayakucu: 245 mm |
| Under-bed clearance: | 175 mm |
| Castors diameter: | 150 mm |
| Safe working load : | 150 kg |
| Max.Loading capacity: | 300 kg |