| External Dimensions: | 2160 x 1010 mm |
|---|---|
| Mattress Platform : | 1900 x 900 mm |
| Height: | 490 mm |
| Backrest max. angle : | 70° |
| Footrest max. angle : | 40° |
| Trendelenburg: | null |
| Height of side rails : | 430 mm |
| Height of head-foot boards : | başucu:460 mm ayakucu:330 mm |
| Under-bed clearance : | 160 mm |
| Castors diameter : | 125 mm |
| Safe working load : | 120 kg |
| Max.Loading capacity: | 250 kg |