| External Dimensions: | 2160 x 1010 mm |
|---|---|
| Mattress Platform: | 1900 x 900 mm |
| Height: | 380 mm |
| Backrest max. Angle: | 70° |
| Footrest max. Angle: | 40° |
| Height of side rails: | 430 mm |
| Height of head – foot boards: | başucu:450 mm ayakucu:335 mm |
| Under – bed clearance: | 150 mm |
| Castors diameter: | 100 mm |
| Safe working load: | 120 kg |
| Max. Loading capacity: | 250 kg |