| External Dimensions : | 2165 x 1010 mm |
|---|---|
| Mattress Platform : | 1900 x 900 mm |
| Height Adjustment: | 470 - 780 mm |
| Backrest max. angle : | 70° |
| Footrest max. angle: | 40° |
| Trendelenburg / Rev.trendelenburg: | + 12 ° / - 12 ° |
| Height of side rails : | 320 mm |
| Height of head-foot boards : | başucu:455 mm ayakucu:325 mm |
| Under-bed clearance : | 160 mm |
| Castors diameter: | 125 mm |
| Safe working load : | 150 kg |
| Max.Loading capacity: | 300 kg |