| External Dimensions : | 2160 x 1010 mm |
|---|---|
| Mattress Platform: | 1900 x 900 mm |
| Height Adjustment : | 500 - 780 mm |
| Backrest max. angle: | 70° |
| Footrest max. angle : | 40° |
| Height of side rails : | 315 mm |
| Height of head-foot boards : | başucu: 450mm - ayakucu:325mm |
| Under-bed clearance : | 160 mm |
| Castors diameter : | 125 mm |
| Safe working load: | 150 kg |
| Max.Loading capacity: | 300 kg |